Inauguracja sezonu. Start - Zamek w sobotnie popołudnie.

Wreeeeeszcie wracamy do prawdziwej piłki- w najbliższy weekend rozpoczynają się rozgrywki o mistrzostwo toruńskiej klasy A. Na mecz o punkty czekaliśmy od jesieni 2019 roku, zatem prawie 10 miesięcy, no i w końcu się doczekaliśmy. Jak zapewne wszyscy sympatycy klubu wiedzą Start zakończył poprzedni sezon z kompletem zwycięstw i awansował ligę wyżej. Teraz z pewnością nie będzie tak łatwo, ale liczymy, że ze wsparciem naszych kibiców osiągniemy satysfakcjonujący rezultat.

Należałoby napisać kilka słów o tym co robiliśmy podczas niezwykle długiej przerwy od ostatniego ligowego meczu. Otóż w sumie nic ciekawego, głównie tęskniliśmy za piłką, a gdy tylko możliwość gry w piłkę powróciła, to rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu 2020/2021. W tych przygotowaniach początkowo pomagał nam trener Janusz Rybszleger, który jednak ze względów zdrowotnych zrezygnował z prowadzenia drużyny. Dziękujemy za wszystko trenerze, to była przyjemność współpracować z trenerem!!! W połowie lipca  nowym szkoleniowcem Startu został Marcin Zawadzki, z którym wiążemy spore nadzieje, gdyż jest to trener z licencją UEFA A i sporym doświadczeniem pomimo młodego wieku. Wierzymy, że współpraca będzie się dobrze układała, a trener Zawadzki odniesie wraz ze Startem wiele zwycięstw.

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy kilka meczów kontrolnych. Mierzyliśmy się jeszcze z wakatem na stanowisku trenerskm z juniorami Pomorzanina Toruń, Startem Stawki, oraz ze Spartą Łubianka, Opatrunkami Toruń, Orłem Służewo oraz Unią II Janikowo. Łącznie odnieśliśmy 3 zwycięstwa, 3 porażki oraz jeden remis. Ale oczywiście nie wyniki były najważniejsze, a przygotowanie drużyny do rozgrywek. W sparingach zadebiutowało kilku nowych zawodników, o których możemy powiedzieć, że będą wzmocnieniem zespołu. Niech ich nazwiska pozostaną tajemnicą, przynajmniej do pierwszego ligowego spotkania, a to już w sobotę o godzinie 17.30 na boisku przy Szosie Chełmińskiej 75 w Toruniu. W tym meczu gościć będziemy ekipę STS Zamek Bierzgłowski, czyli drużynę, która już od kilku lat utrzymuje się na poziomie klasy A. Z pewnością nie będzie to łatwy pojedynek, ale liczymy na wsparcie kibiców, którzy poprowadzą nas do zgarnięcia 3 punktów.

Musimy wspomnieć także o jeszcze jednej, ale bardzo istotnej kwestii. Chcemy po raz kolejny bardzo mocno podziękować wszystkim naszym sponsorom, bez których na pewno byśmy nie rozpoczęli tego sezonu. Dlatego dziękujemy: Liga Sport Club, 7PLAY, COMFORT-MAL, Agencja reklamowa Martyn. Jednak sporą cegiełkę dołożyli także nasi sympatycy, którzy za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl przekazali nam ponad 2500 złotych- dla Was również wielkie dzięki.

W nadchodzącym sezonie trzymajcie za nas kciuki i dopingujcie z trybun, a my zapewniamy, że zostawimy serce na boisku. Widzimy się w sobotę o 17.30 na Szosie Chełmińskiej. Do zobaczenia.

Autor: Kapitan Planeta