Już jutro Derby!!! Będzie pogrom czy przełamanie...?

Przed nami jedyne Piłkarskie Seniorskie Derby Torunia. Historia meczów Startu z Opatrunkami sięga 2007 roku, kiedy to pomarańczowi po raz pierwszy przystąpili do rozgrywek ligowych. Pierwszy mecz w lidze i od razu wyjazdowe derby, Na boisku w Pigży Opatrunki pokonały Start 10:0. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele. Zmieniły się składy, zmieniali się trenerzy, zmieniły się też znacząco wyniki spotkań derbowych. Przez 10 sezonów rywalizacji (nie zawsze graliśmy w tej samej lidze) Start wygrał aż 14 razy, 2 razy remisował i 4 razy schodził z boiska jako pokonany. Ostatnia porażka miała jednak miejsce w sezonie 2010/11 zatem w czasach kiedy w dinozaury rzucano jeszcze kamieniami. Później Start wygrywał prawie wszystko i to bardzo przekonująco. Wyniki 4:0, 4:1, 6:1, 9:0, 9:1, 10:2 dla pomarańczowych pokazują, że ostatnie lata w spotkaniach derbowych zdecydowanie należały do nas. Derby to jednak zawsze derby, a wszyscy interesujący się naszą B Klasą wiedzą, że kiedy jak kiedy ale na Derby Opatrunki znajdą motywację. A że w tym sezonie grają na prawdę solidnie i podobnie jak my myślą o zajęciu na koniec sezonu miejsca w czubie tabeli, to mecz zapowiada się arcyciekawie.

Przed derbami przygotowaliśmy specjalne zaproszenia od zawodników Startu, które możecie przeczytać klikając w nazwisko zapraszajacego. Każdego z nich zapytaliśmy też o jego typ na to spotkanie (gole Startu jako drugie, gdyż formalnie jesteśmy w tym meczu na wyjezdzie): Piotr Kiełbasiewicz - 2:3, Paweł Delimata - 1:5,

Bartek Drewka - 1:7, Damian Kondej- 1:3, Marcin Oniszczuk - 1:3, Krzysztof Skotarek - 0:9, Bartek Berent -  0:3 


Opatrunki Toruń - Start Toruń, sobota 27 kwietnia, 18:00, Przy Skarpie 4
Wszystkich fanów futbolu pełnego pasji, pragnących zobaczyć facetów walczących na boisku dla siebie i drużyny a nie dla milionowych kontraktów SERDECZNIE ZAPRASZAMY!