Mecz o wszystko z jubileuszem w tle.

Najbliższa niedziela to po raz kolejny dzień walki o kolejne trzy punkty w B-klasowej walce. Spotkanie z Orłem Głogowo będzie jednak nie tylko meczem o być albo nie być w wyścigu o zajęcie drugiego miejsca w tabeli na koniec sezonu, ale także dniem, w którym Start Toruń świętować będzie swój jubileusz. W połowie maja 2007 roku grupa dzielnych i młodych fanatyków piłki kopanej pod kierownictwem Pawła Delimata, zdecydowała się na powołanie nowego bytu na piłkarskiej mapie Torunia. To już 10 lat, w których ekipa „Pomarańczowych” daje radość swoim kibicom zagraniami z najwyższej półki. Wywalczenie drugiej lokaty na koniec rozgrywek byłoby wspaniałym prezentem na uczczenie tej okazji. W najbliższą niedzielę świętujemy rocznicę powstania, a "wyprawiać" jubileuszowe urodziny planujemy w weekend 10-11 czerwca, kiedy to m.in. rozegramy mecz pokazowy adeptów Akademii Klubu, mecz pokazowy Obecni Seniorzy vs Byli Zawodnicy, i nie tylko...

Wracając do najbliższego spotkania staniemy w szranki z zespołem, z którym spotkania nigdy nie należały do najłatwiejszych. Co prawda w rundzie jesiennej ulegliśmy naszym najbliższym rywalom tylko 1-2, lecz wyniki poprzedniego sezonu wyglądały znacznie gorzej. Porażka 1-4 na boisku rywala i porażka 1-3 na własnym obiekcie pokazały nam braki, które mieliśmy w tamtych rozgrywkach. Ten sezon to jednak zupełnie inna bajka. Mimo przejściowych problemów wydaje się, że Start wrócił na właściwe tory. Cztery zwycięstwa w ostatnich czterech spotkaniach, w tym trzy bardzo wysokie dają nadzieję, że maszyna zaczęła funkcjonować tak, jak powinna. Stabilność w obronie i powrót skuteczności w ataku sprawiają, że do końcówki sezonu podchodzimy zmotywowani i skupieni na celu.
Jak wspomnieliśmy wcześniej starcie z Orłem to tylko jeden aspekt niedzielnego popołudnia. Drugim, nie mniej ważnym, jest świętowanie dziesięciolecia powstania drużyny. Zdobycie trzech punktów przy dopingu swoich kibiców byłoby idealnym sposobem na uczczenie tego jubileuszu. W związku z tym Zarząd Klubu serdecznie zaprasza na boisko MOSiR przy Szosie Chełmińskiej 75 wszystkich kibiców i sympatyków Klubu. Dodatkowo wszyscy kibice mają możliwość wytypowania poprawnego wyniku tego meczu (w komentarzach na stronie lub w komentarzu pod tym newsem na facebook'owym funpage'u), a wśród osób, które poprawnie podadzą końcowy rezultat po meczu zostanie wylosowany klubowy gadżet kibica lub torba sportowa (do wyboru)

Najważniejsze w niedzielę będzie zdobycie trzech punktów i pozostanie w walce o drugie miejsce na koniec sezonu. Czy uda nam się ta sztuka i godnie uczcimy 10 urodziny Startu? Czy nasza ofensywa po raz kolejny pokaże zabójczą skuteczność? Czy defensywa znowu zamknie drogę do bramki naszym rywalom? Czy ktoś poprawnie poda wynik tego spotkania?  Na te i inne pytania odpowiedzi jak zawsze poznamy po końcowym gwizdku arbitra.
Tym razem nie może Was zabraknąć!
NIEDZIELA, 17:00, SZ.CHEŁMIŃSKA 75