Sezon 2019/20 czas zacząć.

Od zakończenia sezonu 2018/2019 minęło już trochę czasu, zatem wypada napisać co słychać w Starcie na kilka dni przed rozpoczęciem nowych rozgrywek. Od razu zdementujemy medialne doniesienia- nie dojdzie do wymiany na linii Start- PSG, w związku z czym Bartek Drewka jak i Neymar Jr. pozostaną w swoich klubach na kolejny sezon. Transfer w ostatniej chwili zablokował prezes Delimata, twierdząc że kapitan toruńskiego zespołu jest nie do zastąpienia nawet przez gwiazdy światowego futbolu.

Zatrzymanie Bartka to nie jedyny sukces prezesa Delimaty, który w letniej przerwie był nad wyraz skuteczny. Bardzo pomocne w osiągnięciu sportowego sukcesu będzie zapewne wsparcie jakie Klub otrzyma w tym sezonie od
KOLEGIUM JAGIELOŃSKIEGO Toruńskiej Szkoły Wyższej - klik oraz siłowni CHAMPION Gym & Fitnes - klik, które obok dotychczasowej pomocy Marcna Oniszczuka i Firmy 7Play - klik pozwolą skupić się drużynie prawie wyłącznie na aspekcie sportowym.
Udało się także pozyskać kilku wartościowych zawodników. Na razie uchylimy tylko rąbka tajemnicy i powiemy, że do Startu dołączył m.in zawodnik z najlepszą lewą nogą w Toruniu, posiadający dużo więcej talentu niż włosów na głowie.
Liczymy na to, że okaże się on sporym wzmocnieniem drugiej linii naszego zespołu. O kolejnych ruchach na rynku transferowym będziemy informować w odpowiednim czasie, gdyż nadal pracujemy nad wzmocnieniem kadry na rozpoczynający się za 5 dni sezon.

W letnim okresie pracowaliśmy ciężko na treningach oraz rozegraliśmy wartościowe gry sparingowe. Dwukrotnie zmierzyliśmy się z juniorami Pomorzanina oraz drużyną Sparty Łubianka, zagraliśmy również z Sadownikiem Waganiec oraz Startem Stawki. Choć wyniki tych spotkań nie były dla nas najważniejsze to napiszemy, że odnieśliśmy w nich 3 zwycięstwa, raz zremisowaliśmy i dwukrotnie schodziliśmy z boiska pokonani.

W połowie sierpnia rozpoczęliśmy również udział w rozgrywkach o Puchar Polski. W pierwszej rundzie trafiliśmy na odwiecznego rywala, czyli ekipę Opatrunków Toruń. Po ciekawym spotkaniu zwyciężyliśmy 6:2 i awansowaliśmy do kolejnej fazy tych rozgrywek, gdzie już czeka na nas Elana II Toruń. Na ten mecz zapraszamy najprawdopodobniej 12 września o godzinie 20.00 na boisko przy Szosie Chełmińskiej 75.

Teraz jednak skupiamy się na pierwszym meczu nowego sezonu i doskonale znanym rywalu. 31 sierpnia o godzinie 17.00 ponownie zmierzymy się z Opatrunkami. Wiemy, że nie będzie to łatwe spotkanie, ale niedawne zwycięstwo nad tym przeciwnikiem powinno pozytywnie wpłynąć na morale drużyny. Z Opatrunkami w ostatnich latach wiedzie nam się wyjątkowo dobrze, dlatego wierzymy w podtrzymanie passy kolejnych zwycięstw nad lokalnym rywalem. Choć do tego pojedynku przystąpimy jako goście to serdecznie zapraszamy na boisko przy Skarpie by wspierać nas w tym jakże ważnym meczu. Liczymy na Was drodzy kibice i obiecujemy walkę do ostatniej sekundy meczu, a kto przyjdzie z pewnością nie będzie żałował.

aut.: Kapitan Planeta & Prezes